Sosyal medya, günümüzde medyanın ayrı tutulamaz bir mecrası. Bu ister hızlı tüketim mamülü olsun ister nihai tüketiciye hizmet sağlayan bir sigorta ürünü olsun ya da endüstriyel anlamda B2B pazarda faaliyet gösteren bir firmanın çözümleri olsun.

Sektörel yayınlarla veya broşür hizmetleriyle ya da bir fuar katılımcısı olarak kendinizi gösterip imajınızı güçlendirmeniz nasıl gerekiyorsa, sosyal medyada da sosyolojik olarak farkındalık sahibi bir marka olduğunuzu belli edebilmeniz çok önemli.

Günümüzde sadece iş yapmak, para kazanmak adına çalışan, insanlık adına bir katkıda bulunmayı tercih etmeyen markalar tarihin tozlu sayfalarına karışmak durumunda kalıyorlar. Özel günlerde içten geldiğini hissettirebilecek derecede bir farkındalık gösteriyor olmak, iş yükü içerisinde firma yetkilileri açısından zaman harcaması zor bir durum haline gelebiliyor.

Bu ve diğer kurumsal, ürünsel veya projesel pazarlama faaliyetlerinin her gün, her saat, her dakika, iletişim bombardımanına tutulan sosyal medya mecralarında, öne çıkabilecek ve hakkında konuşulmasını sağlayacak düzeyde bir içerik yönetimiyle destekleyebilmek, çoğunluğun da kabul ettiği gibi uzman bir ajansa teslim edilmesi gereken bir süreç.

Bunun yanında, ilgili ajansın sektör deneyimi, işin kaderini büyük ölçüde belirleyen bir unsur. Moneta Tanıtım ‘’endüstriyel pazar iletişimi’’ sloganını anlık bir fikirle değil, bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetlerle, kendine kattıklarını ele alarak oluşturmuştur.

Sosyal medya yönetimi markanızın büyümesi, güçlenmesi ve hayatta kalması açısından kaçınılmaz bir faaliyet. Çünkü dünyanın gittiği yer, gelişen teknolojiler ve dijitalleşme. Teknolojiye giden bu yolda edineceğiniz desteği, sektöre hakim, içgörü sahibi bir ajanstan almanızsa tamamıyla sizin kurduğunuz doğru stratejinin bir sonucu…